بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در خصوص خروج آمریکا از برجام

فارسی

بیانیه هیات رئیسه، کارکنان، بسیج اساتید، بسیج کارکنان، بسیج دانشجویی و تشکل های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در خصوص خروج آمریکا از برجام

اعلام موضع آمریکا مبنی بر خروج از برجام واقعیت های زیادی را به جهانیان نشان داد که مهمترین آن بی توجهی این کشور به سازمان ها ومصوبات بین المللی است که این مساله ماهیت آمریکا را بیش از گذشته برملا نموده واین جمله حضرت امام و مقام معظم رهبری را مورد تایید دوباره قرار دادکه آمریکا شیطان بزرگ است ونباید به آن خوشبین بود از این رو توجه به چند نکته مهم واساسی پیش از گذشته  ضروری به نظر می رسد  .

1-  رفتار سیاسی آمریکا بیانگر این واقعیت است که کوتاهی و نرمش در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و غرب بر خلاف تصور برخی از سیاستمداران نتیجه‌ای جز سرکشی و طغیان آمریکا را  به دنبال ندارد. بنابراین لازم است دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن ایستادگی نسبت به مواضع بر حق کشورمان به شدت از رفتار منفعلانه پرهیز نماید و با قوت و قدرت خشم و نفرت ملت ایران را نسبت به عهد شکنی های اخیر آمریکا منعکس کند.
2 -  تمرکز و اتکا به توانمندی‌های داخلی و بریدن چشم امید از بیرون از مرز‌ها را مهمترین راهبرد‌های کشور در مقطع کنونی بداند  و لازم است مسئولین  امر به این حقیقت توجه داشته باشند که آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی به فرموده قرآن مجید جز به نیستی و نابودی ما رضایت نخواهند داشت و انتظار مودت و دوستی از آن‌ها یک خطای استراتژیک محسوب می‌شود که نتیجه‌ای جز خواری و ذلت به دنبال نخواهد داشت و این درسی است که تاریخ روابط خارجی ما به خوبی بر آن گواهی می‌دهد.
3  - شایسته است مسئولین دستگاه دیپلماسی به دنیا  از جمله کشورهای  اروپایی اعلام نمایند که ملت ایران هزینه سنگینی را به خاطر تعهد نسبت به برجام و اثبات حقانیت خود پرداخت کرده است و در صورت نقض این توافق بین المللی از سوی آمریکا به طور قطع و یقین با شتابی غیر قابل تصور جامعه جهانی تمامی دستاورد‌های صلح امیز هسته‌ای کشور به زمان قبل از برجام باز خواهد گشت و این بار تحت هیج شرایطی پشت میز مذاکره بر نخواهیم گشت.
4  -  ملت سر فراز ایران ضمن حمایت از مواضع صریح مقام عظمای ولایت و مسئولین خدوم کشور درخصوص معرفی چهره فریبکارانه آمریکا به جهانیان ، پایبندی و حمایت خود را از دستاوردهای هسته ای ، موشکی و سایر توفیقاتی که با تلاش فرزندان جهادگر این مرز و بوم محقق گشته  را به صراحت اعلام می نماید. در پایان توجه به این نکته لازم به ذکر است که ملت شریف  ایران در راه مبارزه با شیطان بزرگ تا کنون هزینه زیادی را پرداخت نموده است . کودتای 28 مرداد سال 1332، حمایت از رژیم پهلوی وسرکوب ملت ایران ، تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی ، ساقط کردن هواپیمای ایر باس و شهادت 290نفر از افراد بیگناه، تحریم دارایی ها و دستاوردهای علمی کشور، که برخی از اقدامات آمریکاست و هیچگاه از خاطره ملت ایران فراموش نخواهد شد، هیات ریئسه ، همکاران، بسیج کارکنان، بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، وتشکل های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان ، این اقدام آمریکا را محکوم نموده وحمایت خود را از مسئوولان و خدمتگزاران کشور که در راس آن مقام عظمای ولایت می باشد  همچون گذشته ادامه خواهند داد.

Tags: 
Share